Ogłoszenie

zapraszam na nowe forum airsoftowe: www.asg.radom.pl

#1 2008-10-06 17:35:35

Śledziu

podstawowy skład

2039069
Skąd: Fabryka w Iżewsku
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 241
WWW

REGULAMIN

Każdy ma obowiązek znać i przestrzegać!!!
text by Gobel, www.asg.badi.pl, upgraded by Śledziu

1. KAŻDY jest zobowiązany ZAWSZE (od początku do samego końca strzelanki) nosić odpowiednie okulary/gogle ochronne (byle nie gogle siatkowe - http://asg.badi.pl/viewtopic.php?p=16837 ). Każda ochrona oczu zostanie sprawdzona przed strzelanką poprzez strzał z odległości mniejszej niż 1 metr z najmocniejszej repliki w zespole.
2. Ostrzegamy innych o niebezpieczeństwach jakie zauważyliśmy na miejscu strzelania, tj. o dziurach, wystających prętach itd.
3. Ograniczenia mocy replik kształtują się na naszych strzelankach następująco:
Do 350 fps = każda odległość (dozwolone w budynkach)
350 - 400 fps = min 10 metrów (zabronione w budynkach)
400 - 450 fps = min 15 metrów (zabronione w budynkach)
450 - 500 fps = min 20 metrów (zabronione w budynkach)
500 - 550 fps = min 25 metrów (zabronione w budynkach)
550 - 650 fps = powyżej 30 metrów (zabronione w budynkach)
Używanie replik o mocy przewyższającej 650 fps jest u nas ZABRONIONE!
Strzelanie z budynku na zewnątrz jest dozwolone, o ile strzelający weźmie pod uwagę podaną odległość strzału, na którą zezwala moc jego repliki (np. strzelanie z budynku z broni o mocy 460 fps do kogoś stojącego poza budynkiem jest możliwe, o ile cel znajduje się przynajmniej 20 metrów od strzelającego; jednocześnie strzelanie z tak mocnej repliki w pomieszczeniu jest kategorycznie zabronione, nawet jeśli to pomieszczenie ma powyżej 20 metrów długości).
Na spotkaniach nikt nie będzie mierzył odległości linijką dlatego powyższa zasada nie zwalnia nikogo z obowiązku myślenia, rozważania skutków swoich działań i brania za nie odpowiedzialności!
4. Kulek od wagi 0.3g wzwyż używamy tylko na dystansie powyżej 20 metrów.
5. Nie strzelamy poprzez wystawienie samej broni zza rogu. Należy widzieć swój cel podczas strzału.
6. Trafienie w dowolną część ciała lub umundurowania (choćby w wystającą kieszeń kamizelki lub daszek czapki) powoduje "śmierć", czyli eliminuje z gry. Zasada może być modyfikowana w zależności od scenariusza poprzez wprowadzenie np. medyków lub respawnów.
7. Trafienie sygnalizujemy poprzez podniesienie ręki z bronią i położenie drugiej na głowie oraz głośne krzyknięcie "Dostałem!" Od razu po tym zakładamy czerwoną szmatę w okolice głowy i oddalamy się do punktu zbiórki trupów.
8. Trafienie w broń oznacza uszkodzenie danej broni - musimy użyć innej. Jeśli takowej nie mamy możemy np. biegać i odwracać uwagę przeciwnika.
9. Trupy nie oddają swojej broni ani ekwipunku walczącym.
10. Nie dopuszczamy do kontaktu fizycznego, tzn. nie uderzamy się, nie łapiemy za broń itd.
11. Pamiętamy o zasadach fair play, staramy się również nie strzelać z bezpośredniej odległości - zamiast tego warto po prostu poinformować przeciwnika, że nie żyje (tzw. "prawo łaski"). Wszystkie wątpliwości co do uczciwości graczy załatwiamy na strzelance, aby potem uniknąć rozbieżności i nieporozumień.
12. O ewentualnym dopuszczeniu do użycia środków pirotechnicznych i pozoracji pola walki (np. świece dymne) decydujemy podczas strzelanki.
13. Petardy użyte do budowy granatów nie mogą przekraczać mocy K0206, a materiał miotany to plastikowe kulki 6mm lub groch, ew. inny organiczny materiał o stosunkowo niewielkiej masie (soja, kukurydza). Dodatkowo, granaty używane w pomieszczeniach nie mogą zawierać petardy mocniejszej od K0204.
14. Każdy jest zobowiązany podczas strzelanki nosić ze sobą (w kieszeni na piersi) co najmniej 2 numery kontaktowe oraz imię i nazwisko, na które trzeba zgłosić ewentualny wypadek (np. rodzica/współmałżonka itd.).
18 lat zobowiązani są przynieść oświadczenie* podpisane przez oboje rodziców.
17. Osoba poniżej 16 roku życia może zostać warunkowo dopuszczona do udziału w spotkaniu, jeśli spełni poniższe warunki:
-pełnoletnia, dobrze znana drużynie osoba weźmie za niego pełną odpowiedzialność na czas strzelanki i będzie trzymać się blisko, pilnując zachowania nieletniego;
-spełni wszystkie poprzednie punkty regulaminu;
-udowodni swoją odpowiedzialność i zdrowe podejście do asg podczas gry testowej (na ogół pierwsza runda strzelanki).]

* Wzór oświadczenia znajduje się poniżej, jest też dołączony jako dokument tekstowy do niniejszej wiadomości. Oświadczenie musi zostać podpisane przez oboje rodziców w tym przez conajmniej jednego w obecności kilku członków RKM. Jeśli podpisanie
oświadczenia w obecności kilku członków RKM nie jest mozliwe, należy przynieść je podpisane oraz zatwierdzone przez notariusza. Oświadczenie należy dostarczyć w dwóch kopiach, które otrzymają na przechowanie dwaj różni członkowie RKM.

Wzór oświadczenia:

"My, niżej podpisani ................................., jako rodzice / opiekunowie .................................. urodzonego w dniu .............................., wyrażamy niniejszym zgodę, by nasz/a córka/syn (podopieczna/podopieczny) brał/a udział w spotkaniach Air Soft Gun. Jednocześnie oświadczamy, iż jest nam wiadomym, że spotkania ASG polegają na oddawaniu przez uczestników strzałów do siebie (symulacja walki) z replik broni o napędzie pneumatycznym kulkami plastikowymi o średnicy 6 mm i 8 mm oraz o masie do 0,6 g. Jest nam również wiadomym, że używane przez uczestników repliki są napędzane sprężonym powietrzem lub gazem i wyrzucają pocisk z prędkością początkową do 200 m/sek., na odległość do 100 m, także seriami. Jest nam także wiadomym, że w spotkaniach ASG udział biorą osoby pełnoletnie w różnym wieku. Oświadczamy dodatkowo, że mamy świadomość, iż uczestnictwo w grach ASG jest obarczone ryzykiem zaistnienia nieszczęśliwych wypadków, tj. potłuczeń, otarć, złamań, a także, w skrajnym przypadku, utratą oka lub oczu, a wszystkie mogące zaistnieć wypadki, mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia zdrowia i ciała, w tym do utraty wzroku. Oświadczamy, że wyrażamy zgodę na ponoszenie takiego ryzyka przez naszą córkę / syna / podopieczną / podopiecznego i oświadczamy, że w razie zaistnienia wypadku, gdzie ofiarą będzie nasza córka / syn / podopieczna / podopieczny, nie będziemy wnosić roszczeń odszkodowawczych, ani wnosić o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku bądź jakiegokolwiek innego uczestnika spotkań ASG.

Podpis opiekunów, numer PESEL

Offline

 

#2 2008-10-06 18:54:48

PaZeRa

Dostawca kulek na duże odległości

6141828
Skąd: You never know...
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 262

Re: REGULAMIN

Coś nie widze tych upgradów by pemk.
ad 1. Gogle siatkowe takie złe nie są o ile używamy dobrych kulek (czyli wszysko od pj wzwyż).
ad 3. Nawet w samym rds-ie sobie tym dupy nie zawracają. Zastanawianie się czy masz 10 czy 15 metrów od celu jest bezsensowne, poniważ tylko dekoncetruje a ew. oberwanie z 400 fps z 7-10 metrów nie jest tak bolesne żeby ból zostawał na dłużej niż minutę. Bliżej na zielonej raczej sie nie podejdzie a w budynkach obowiązuje zakaz używania silniejszych broni.
ad 9. Zupełny bezsens.

To tyle ode mnie


"Śmierć jednostki to tragedia. Śmierć wielu to statystyka" - Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili

Offline

 

#3 2008-10-06 19:09:22

Śledziu

podstawowy skład

2039069
Skąd: Fabryka w Iżewsku
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 241
WWW

Re: REGULAMIN

adn.
ad 3 - wg mnie i tak RDS na to leje, bo to prawo na papierze. Chodzi o to, żeby snajperzy albo Ci, którzy maja kopa w swoich zabawkach nie strzelali do ludzi z metra. Czyli prawo łaski
ad 1 - ale musi być "na papierze" żeby weszli przeczytali i wiedzieli
ad 9 - a jak ktoś Ci zjebie broń? to będziesz płakał ?

Offline

 

#4 2008-10-06 19:15:52

PaZeRa

Dostawca kulek na duże odległości

6141828
Skąd: You never know...
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 262

Re: REGULAMIN

Każdy będzie mógł pożyczyć replikę na właśną odpowiedzialność. U nas w  tej chwili ja mam najsilniejszą i nie widać na horyzoncie nikogo kto by mnie w tym wyprzedził (bo i po co). Na snajperkę nikogo nie stać. A jeśli będziemy chciali się z kimś strzelać to i tak trzeba się osobno dogadać co do reguł. Zmień ten regulamin na odpowiadający do naszych realiów.


"Śmierć jednostki to tragedia. Śmierć wielu to statystyka" - Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili

Offline

 

#5 2008-10-06 20:44:17

asma1313

Generalfeldmarschal

7244868
Skąd: Radom Józefów
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 338

Re: REGULAMIN

wsyzstko ładnie tylko zauwaz ze:
1. połowa z nas ma google siatkowe!
3. ja bym uproscil ten schemat: 350 w budynkach i MAX 450 poza nimi
7. nie stosujemy raczej u nas szmat, na naszych strzelankach wystarczy podniesc bron do gory i krzyknac "dostalem"
8 i 9 sie w wiekszosci wypadkow wykluczaja.


przyjaźnie nastawiony nieprzyjaciel to martwy nieprzyjaciel.
nie toleruje >400 fps w szturmie.
NIE POZYCZAM gaziaka (chyba ze ktos ma wlasny gaz, albo sie sypnie kasa)

Offline

 

#6 2008-10-06 20:48:29

PaZeRa

Dostawca kulek na duże odległości

6141828
Skąd: You never know...
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 262

Re: REGULAMIN

W uproszczeniu asma napisał dokładnie o co mi chodzi oprócz kwestii ze szmatą. Kiedyś i tak ja każdy będzie miał więc nie widzę problemy z pozostawieniem tego zapisu w regulaminie. Jak ktoś nie ma starej koszulki to złóżmy i się kupimy gdzięś w ciucholandzie jakies czerwone "coś", podrzemy i będzie po problemie.


"Śmierć jednostki to tragedia. Śmierć wielu to statystyka" - Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili

Offline

 

#7 2008-10-06 20:57:53

asma1313

Generalfeldmarschal

7244868
Skąd: Radom Józefów
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 338

Re: REGULAMIN

no to sie zrobi zrzutke po 50gr na koszulke:D w sumie.. przydatna rzecz moze byc, dotad gralismy w pare osob wiec problemow nie bylo.


przyjaźnie nastawiony nieprzyjaciel to martwy nieprzyjaciel.
nie toleruje >400 fps w szturmie.
NIE POZYCZAM gaziaka (chyba ze ktos ma wlasny gaz, albo sie sypnie kasa)

Offline

 

#8 2008-10-06 21:03:06

PaZeRa

Dostawca kulek na duże odległości

6141828
Skąd: You never know...
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 262

Re: REGULAMIN

Ja się mogę srzucić bo kasa to rzadna a moja szmata jest troszki przymała i zlatuje z łba


"Śmierć jednostki to tragedia. Śmierć wielu to statystyka" - Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili

Offline

 

#9 2008-10-06 21:32:52

cezar

Hauptmann

9413361
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 81

Re: REGULAMIN

a może po prostu zamiast czerwonych szmat użyjemy białych. Takie na pewno każdy będzie miał (np koszulke na w-f) i nie będzie problemu.

Swoją drogą to można uprościć te limity, tak jak mówił asma.
No i kwestia trafienia w broń - i tak prawie wszyscy mamy tylko po jednej replice, więc po co sobie życie komplikować - dostałeś to won.


*  Plan operacji wygląda świetnie do pierwszego kontaktu z nieprzyjacielem.
*  W okopach nie ma niewierzących.
*  Grunt to walka zespołowa- zespół to więcej celów dla przeciwnika.

Offline

 

#10 2008-10-06 21:40:18

asma1313

Generalfeldmarschal

7244868
Skąd: Radom Józefów
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 338

Re: REGULAMIN

i tu sie kłania pkt 9. z regulaminu. ja bym go zmienił, bo np. jesli ty dostales w bron, a Twoj kumpel obok nie zyje, to lapiesz ejgo bron i walczysz dalej.. wiekszy realizm i lepsza gra.. oczywwiscie jesli ktos zdecyduje sie biec nieuzbrojony do respa po jakas bron to jego sprawa, ale jest latwym celem:D poza tym: coraz wiecej osob bedzie mialo bron boczna, wiec bedzie mozna ja wykorzystac.


przyjaźnie nastawiony nieprzyjaciel to martwy nieprzyjaciel.
nie toleruje >400 fps w szturmie.
NIE POZYCZAM gaziaka (chyba ze ktos ma wlasny gaz, albo sie sypnie kasa)

Offline

 

#11 2008-10-06 21:48:52

PaZeRa

Dostawca kulek na duże odległości

6141828
Skąd: You never know...
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 262

Re: REGULAMIN

Lepiej kupić od razu coś czerwonego bo na zewnętrznej strzelance nie unzają białych szmat.


"Śmierć jednostki to tragedia. Śmierć wielu to statystyka" - Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili

Offline

 

#12 2008-10-06 23:23:46

Śledziu

podstawowy skład

2039069
Skąd: Fabryka w Iżewsku
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 241
WWW

Re: REGULAMIN

ja go i tak przerobie wg wlasnego widzimisię ;d
ale nie dzisiaj
bo mam roboty z deka

Offline

 

#13 2008-10-06 23:38:03

asma1313

Generalfeldmarschal

7244868
Skąd: Radom Józefów
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 338

Re: REGULAMIN

no to proponuje skonczyc temat juz temat, a jak przerobisz to wyczyszcze wszystkie posty zostawiajac tylko regulamin.


przyjaźnie nastawiony nieprzyjaciel to martwy nieprzyjaciel.
nie toleruje >400 fps w szturmie.
NIE POZYCZAM gaziaka (chyba ze ktos ma wlasny gaz, albo sie sypnie kasa)

Offline

 

#14 2008-10-15 21:12:40

Fala

podstawowy skład

8043876
Zarejestrowany: 2008-10-07
Posty: 117

Re: REGULAMIN

skoro powyżej 350fps nie może grać w budynkach to znaczy że musze se kupić inną broni?? no kurwa i bede musiał jeszcze wydać dużo kasy na jaką słabszą brań od tej którą mam??

Offline

 

#15 2008-10-15 21:42:35

Śledziu

podstawowy skład

2039069
Skąd: Fabryka w Iżewsku
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 241
WWW

Re: REGULAMIN

limit 350 obowiazuje powszechnie w srodowisku asg.
wystarczy bron poboczna

Offline

 

#16 2008-10-15 22:08:53

Kiciak

Wasz pan i władca...

Skąd: tak napierdalają?!
Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 274

Re: REGULAMIN

nie pierdolta chlopaki... Póki co nie gramy w tzw "budynkach", wiec spokojnie...


Tępe chuje, napierdalać!

Offline

 

#17 2008-10-15 22:41:10

Śledziu

podstawowy skład

2039069
Skąd: Fabryka w Iżewsku
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 241
WWW

Re: REGULAMIN

najblizszy cqb jest w nieczatowie i sensowny

Offline

 

#18 2008-10-15 22:50:11

asma1313

Generalfeldmarschal

7244868
Skąd: Radom Józefów
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 338

Re: REGULAMIN

dokładnie. ja od razu Fala mowilem ze bedizesz musial kupic gaziaka do budynków. niestety limit 350/450 jest ogolnopolskim limitem i tego sie trzymamy.


przyjaźnie nastawiony nieprzyjaciel to martwy nieprzyjaciel.
nie toleruje >400 fps w szturmie.
NIE POZYCZAM gaziaka (chyba ze ktos ma wlasny gaz, albo sie sypnie kasa)

Offline

 

#19 2008-10-15 23:03:12

PaZeRa

Dostawca kulek na duże odległości

6141828
Skąd: You never know...
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 262

Re: REGULAMIN

Zawsze możesz od kogoś odkupić shota tanio


"Śmierć jednostki to tragedia. Śmierć wielu to statystyka" - Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili

Offline

 

#20 2008-10-15 23:04:34

asma1313

Generalfeldmarschal

7244868
Skąd: Radom Józefów
Zarejestrowany: 2008-10-05
Posty: 338

Re: REGULAMIN

np ja mam na sell za 35zł:D ale to offtop wiec konczymy:D


przyjaźnie nastawiony nieprzyjaciel to martwy nieprzyjaciel.
nie toleruje >400 fps w szturmie.
NIE POZYCZAM gaziaka (chyba ze ktos ma wlasny gaz, albo sie sypnie kasa)

Offline

 

#21 2008-11-06 00:25:56

monopol

schutze

Zarejestrowany: 2008-11-05
Posty: 4

Re: REGULAMIN

Hej

Wtrące sie troszke jak można.

Limit fps, czy to w budunku, czy poza nim, jest ustalony przez doświadczonych graczy, którzy mają jakieś rozeznanie w temacie i zrobione to zostało w oparciu o zdrowy rozsądek i wypadki, które sie zdarzały. Ograniczenia mają na celu bezpieczeństwo, a nie to, żeby kogoś wkurzyć.

Siatkowe gogle po wielu próbach i testach zostały wylkuczone jako nie nadająca sie do gry ochrona oczu. Kulki wystrzelone z replik o dużej siele po prostu sie rozwalają o siatkę i cześci kulki mogą uszkodzić oko. Taki zapis też nie jest czyimś "widzi mi sie".

Odległości ustalone w regulaminie są umowne i nikt nie lata na strzelance z linijką i nie mierzy tego. Jeszcze raz przypomne - Bezpieczeństwo przede wszystkim

Szmata czerwona oznacza trupa. Jest przydatna na wiekszych zlotach i strzelankach po to, żeby trup nie obrywał wiecej kulek. Ręce do góry moze podnieść każdy pokazując coś. Szmata czerwona to już konkretny znak. Biała natomiast nie wywoła żadnego skutku. Na małych strzelankach podnoszenie rąk jest ok, ale jak jest już wiecej osób (czytaj: powyżej 50) to szmata odgrywa dużą rolę.

Punkt 9 czyli nie oddawanie broni stworzony został po to, zeby uniknąć sytuacji, ze podbiega nieznana osoba i zabiera broń bo "żyje". Wszystko fajnie jak nic nie uszkodzi, ale jeżeli tak sie zdarzy to już jest gorzej, tym bardziej ze niektórzy mają repliki za kilka tysięcy.

Btw każda ekipa moze mieć swoje zasady.
Na forum RDS pojawi sie już niedługo nowy regulamin. Bedzie bardziej dopracowany i mniej chaotyczny niż obecny. Polecam sie z nim zapoznać.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Update 2.12.2008r.

Tak jak obiecywałem, mamy nowy regulami strzelankowy, który jest mniej chaotyczny i duuuuuużo lepiej dopracowany.
Zapraszam do lektury :568:

http://rds.radom.pl/viewtopic.php?t=1665

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez monopol (2008-12-02 23:45:35)

Offline

 

#22 2011-08-06 15:30:47

 bazant

schutze

3822295
Skąd: DOM
Zarejestrowany: 2011-08-06
Posty: 2

Re: REGULAMIN

brawo monopol!!

wyjebcie te jebane gogle siatkowane ja kupilem sobie x800 bolla sa dobre (wole wydac niz potem szpanowac sztucznym okiem na osiedlu :])

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Mabula Hotele Vitória wolne apartamenty Osłonino